Neurozan Original

integrator qe rrit performancen mendore. Vitaminat b6 b12 b3 kontribuojne ne mire funksionimin e sistemit nervor. Hekuri zinku dhe jodi jane shume te rendesishem per te normalizuar funksionet konjitive, kurse acidi pantotenik rrit performancen mendore. vitamina d eshte e nevojshme per te forcuar sistemin imunitar

2,610.00 L 2,900.00 L
-10%

Mikronutrientët për trurin
Neurozan ofron një formulë gjithëpërfshirëse që ndihmon në plotësimin e nutrientëve të marrë nga dieta ushqimore për një sistem nervor të shëndetshëm dhe vital.

Performanca mendore
Hekuri, zinku dhe Jodi kontribuojnë në funksionimin normal të funksioneve konjitive, ndërsa acidi pantotenik kontribuon në performancën normale të sistemit nervor.

Sistemi nervor
Vitamina B6, niacin (vit. B3) dhe vitamin C kontribuojnë në funksionimin normal të sistemit nervor.

Funksionet fiziologjike
Vitamina B12, B6, tiamina (vit. B1), acidi folik, vitamin C dhe magneziumi kontribuojnë në funksionimin normal të funksioneve fiziologjike.Nutrientë shtesë specifik për trurin:

L-Argininë
Fosfatidil serine
5-HTP
Ginkgo Biloba
Co-Q10
Nivele optimale të vitaminës D3
Neurozan përfshin dhe një sasi optimale 25mcg (1000 IU) të vitaminës D, e cila ndihmon në funksionimin normal të sistemit imunitar. Vitamina D është prezente në formën e vitaminës D3 (cholecalciferol), e cila është dhe forma e preferuar pasi prodhohet nga vetë organizmi kur lëkura ekspozohet në diell.

Shëndeti i përgjithshëm & vitaliteti
Kjo formulë e avancuar përfshin nutrient për shëndet të gjithëanshëm dhe për vitalitet, ku përmendim:

Vitamina C, hekuri dhe bakri kontribuojnë në çlirimin normal të energjisë
Seleni dhe zinku kontribuojnë në funksionimin normal të sistemit imunitar
Vitamina B6 & B12 kontribuojnë në formimin normal të qelizave të kuqe të gjakut.

|Pa gluten, Pa laktoze

Mosha

Sasia

Firma

Një tabletë në ditë me vaktin tuaj kryesor. Gëlltiteni me ujë ose me një pije të ftohtë. Mos e përtypni. Mos tejkaloni dozen e rekomanduar ditore.
Neurozan duhet të merret vetëm në një stomak me ushqim.
Vitaminat që përfshihen në këtë formulë nuk është nevoja për ti marrë veçmas apo në formë multivitamine pasi Neurozan përmban doza të përshtatshme.

Bulking Agents: Microcrystalline Cellulose, Dibasic Calcium Phosphate, Potato Starch & Pregelatinised Starch, Magnesium Oxide, Vitamin C (Ascorbic Acid [Carrier: Glyceryl Tristearate]), Polyvinylpolypyrrolidone, Anti-Caking Agents: Stearic Acid, Silicon Dioxide, Purified Talc & Magnesium Stearate, Tablet Coating (Hydroxypropylmethylcellulose, Ethyl Cellulose, Propylene Glycol, Natural Source Colours: Titanium Dioxide, Red Iron Oxide), Vitamin E (D-Alpha Tocopheryl Acid Succinate) (from Soya), Phosphatidylcholine (from Soya) & Phosphatidylserine (from Soya), L-Arginine, Pantothenic Acid (as Calcium Salt), Thiamin (Vitamin B1 as Mononitrate), Zinc Sulphate, Ginkgo Biloba, Niacin (as Nicotinamide), Polyvinylpyrrolidone, Vitamin B12 (Cyanocobalamin [Carrier: Dicalcium Phosphate]), Ferrous Fumarate, Hydroxytryptophan, Vitamin B6 (Pyridoxine HCl), Natural Mixed Carotenoids (Betacarotene, Gamma-Carotene, Citroxanthin, Beta-Zeacarotene, Vegetable Starch, Antioxidant: DL-Alpha Tocopherol), Co-Enzyme Q10, Glutamine, Manganese Sulphate, L-Glutathione, Riboflavin, Ethyl Cellulose, Vitamin D3 (Cholecalciferol [Carriers: Medium Chain Triglycerides, Colloidal Silica, Talc, Maltodextrin, BHA, Ethyl Cellulose]), Copper Sulphate, Folic Acid (as Pteroylmonoglutamic Acid), Sodium Selenate, Chromium Trichloride, Potassium Iodide. Allergy Advice: For allergens, see ingredients in bold.

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Neurozan Original”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *