Ultra Vitamin D3 1000IU

Vitabiotics – Ultra Vitamin D 1000 IU

1,350.00 L 1,500.00 L
-10%

Ultra Vitamin D siguron një sasi optimale të vitaminës D që luan një rol të rëndësishëm në organizëm dhe në aspekte të tjera të shëndetit. Ajo nuk luan rol vetëm në mirëmbajtjen e kockave dhe dhëmbëve por është e njohur gjithashtu për rolin mbështetës në funksionimin normal të sistemit imunitar, ndarjen normale të qelizave dhe funksionin normal të muskujve.

Ajo kontribuon në:

*Mirëmbajtjen e kockave dhe dhëmbëve
Përthithjen dhe përdorimin e kalciumit dhe fosforit
Funksionimin normal të muskujve
Nivele normale të kalciumit në gjak
Funksionimin e sistemit imunitar
Procesin e ndarjes qelizore
Për personat mbi 60 vjec, është parë se marrja e përditshme e vitaminës D nga të gjithë burimet ndihmon në reduktimin e rënies lidhur me paqëndrueshmërine posturale dhe dobësine e muskujve. Rrëzimi është një faktor rreziku për fraktura të kockave për meshkujt dhe femrat mbi 60vjec.

*E përshtatshme për vegjetarianë
*Pa ngjyrues artificialë
*Pa konservantë
*Pa laktozë
*Pa gluten
*Pa kripe ose maja

Mosha

Sasia

Firma

Këshillohet marrja e një tablete në ditë.

Bulking Agents: Microcrystalline Cellulose & Pregelatinised Starch, Vitamin D3 (Cholecalciferol), Polyvinylpolypyrrolidone, Tablet Coating (Hydroxypropylmethylcellulose, Glycerin, Natural Source Colour [Titanium Dioxide]), Anti-Caking Agents: Purified Talc, Magnesium Stearate & Silicon Dioxide, Hydroxypropylcellulose, Polyvinylpyrrolidone.

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Ultra Vitamin D3 1000IU”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *