Neurozan Plus

DHA (Docosahexaenoic acid) – është një acid yndyror esencial omega-3 që nuk prodhohet nga vetë trupi por merret me anë të dietës nga qumështi i gjirit, vaji i peshkut ose vaji i algave. Është ndërtues strukturor i trurit të njeriut, korteksit cerebral, lëkurës dhe retinës të syrit. Truri juaj ka nevojë për një spektër të gjerë nutrientësh esencialë që punojnë së bashku për të siguruar shëndetin dhe performancën e tij. Neurozan Plus ofron mbështetje nutricionale të avancuar me nutrient specifikë që ndihmojnë funksionimin normal të trurit dhe funksioneve konjitive. Neurozan Plus kombinon mikro-nutrientë specifikë për trurin me kapsula me përmbajtje Omega-3 DHA.

3,240.00 L 3,600.00 L
-10%

Ushqim për trurin:
Funksionimi i trurit
Omega-3 ofron 300mg DHA* e cila kontribuon në funksionimin normal të trurit.

Performanca e sistemit nervor
Hekuri, zinku dhe jodi kontribuojnë në funksionimin normal konjitiv plus acidin pantotenik i cili kontribuon në zhvillimin performancën normale të sistemit nervor.

Sistemi nervor
Tiamina (vit. B1), magneziumi dhe vitamin C kontribuojnë në funksionimin normal të sistemit nervor.

Nutrientë specifikë për trurin:

L-Argninë
Fosfatidilserinë
5-HTP
Gingko Biloba
Co-Q10
Nivele ideale të vitaminës D3

Tableta përmban një sasi ideale të vitaminës D 25mcg (1000 IU) në formën e vitaminës D3 (kolekalciferol) që është forma më e preferuar pasi në këtë formë sintetizohet nga lëkura gjatë ekspozimit në diell.

Shëndeti dhe vitaliteti
Kjo formulë e avancuar përfshinë nutrient që ndihmojnë të gjithë organizmin:

Vitamina C, hekuri dhe bakri kontribuojnë në çlirimin normal të energjisë
Seleniumi dhe zinku kontribuojnë në funksionimin normal të sistemit imunitar
Duke qënë se Neurozan Plus është një formulë e plotë dhe gjithëpërfshirëse nuk është nevoja të përdoren multivitamina të tjera.

*Efektet positive për trurin arrihen me një doze ditore prej 250mg DHA. | Pa Laktoze, Pa Gluten

Mosha

Firma

Një tabletë në ditë (nga blisteri lejla)

Dhe një kapsulë në ditë (nga blisteri rozë)

Gëlltitini të dyja me ujë ose me një pije të ftohtë në vaktin tuaj kryesor. Mos e përtypni. Mos tejkaloni dozen e rekomanduar.

Bulking Agents: Microcrystalline Cellulose, Dibasic Calcium Phosphate, & Pregelatinised Starch, Magnesium Oxide, Vitamin C (Ascorbic Acid [Carrier: Glyceryl Tristearate]), Polyvinylpolypyrrolidone, Anti-Caking Agents: Stearic Acid, Silicon Dioxide, Purified Talc & Magnesium Stearate, Tablet Coating (Hydroxypropylmethylcellulose, Ethyl Cellulose, Propylene Glycol, Natural Source Colours: Titanium Dioxide, Red Iron Oxide), Vitamin E (D-Alpha Tocopheryl Acid Succinate) (from Soya), Phosphatidylserine (from Soya), Phosphatidylcholine (from Soya), L-Arginine, Pantothenic Acid (as Calcium Salt), Thiamin (Vitamin B1 as Mononitrate), Zinc Sulphate, Ginkgo Biloba, Niacin (as Nicotinamide), Polyvinylpyrrolidone, Vitamin B12 (Cyanocobalamin [Carrier: Dicalcium Phosphate]), Ferrous Fumarate, Hydroxytryptophan, Vitamin B6 (Pyridoxine HCl), Natural Mixed Carotenoids (Betacarotene, Vegetable Starch, Antioxidants: DL-Alpha Tocopherol, Sodium Ascorbate), Co-Enzyme Q10, Potato Starch, Glutamine, Manganese Sulphate, L-Glutathione, Riboflavin, Ethyl Cellulose, Vitamin D3 (Cholecalciferol [Carriers: Medium Chain Triglycerides, Colloidal Silica, Talc, Maltodextrin, BHA, Ethylcellulose]), Copper Sulphate, Folic Acid (as Pteroylmonoglutamic Acid), Sodium Selenate, Chromium Trichloride, Potassium Iodide. Allergy Advice: For allergens, see ingredients in bold.

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Neurozan Plus”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *