VITABIOTICS

VITABIOTICS

Ultra Vitamin C 1000mg Fizz With Zinc 20 tableta eferveshente

Tableta 1000 mg Vitamin C balancuar me zink, për të pasur një efikasitet maksimal në mbrojtjen e sistemit imunitar Gjithashtu vitamin C luan rol në: Funksionin e sistemit nervor Formimin e kolagenit Përthithjen e hekurit Përdorimi: 1 tabletë/ditë

Ultra Vit B Complex*30tableta

Ultra Vit B Complex përmban 8 vitaminat B esenciale të cilat kanë një rol kyç në organizëm Ato ndikojnë në funksionin e sistemit nervor dhe kontribuojnë në një performancë të mirë mendore Rregullojnë aktivitetin hormonal Janë faktorë të rëndësishem në shëndetin e zemrës Ndihmojnë në çlirimin e energjisë duke reduktuar...

Ultra Selenium*30 tableta

Seleni është një mineral esencial me rol vital në organizëm. Vitabiotics Ultra Selenium është një formulë antioksidante e përforëcuar me Acai Berry, frut i pemës braziliane Acai. Ultra Selenium ndihmon në përforëcimin e : Sistemit imunitar Lëkurës, flokëve dhe thonjëve Mbron qelizat nga stresi oksidativ Ndihmon në çlirimin e energjise...

Ultra Omega-3*60 tableta

Kapsulat Ultra Omega-3 janë burim i pasur i vajrave esencial DHA dhe EPA DHA ndihmon në ruajtjen e shikimit dhe në ruajtjen e funksionit të trurit DHA dhe EPA kontribuojne në funksionimin normal të zemrës Përmban gjithashtu vitaminën E e cila mbron qelizat nga stresi oksidativ dhe ruan cilesinë e...

Ultra Omega 3-6-9*60 kapsula

Formule unike e cila në një kapsulë të vetme përmban: Omega 3 nga vaji i peshkut, prodhuar në Norvegji Omega 6 nga vaji i farave të ribesës së zezë dhe farave të kungullit Omega 9 nga vaji i ullirit Ultra Omega 3-6-9 siguron një burim të pasur të acideve yndyrore...

Ultra Magnesium 60 tableta

Magnezi luan një rol të rëndësishëm në organizëm duke përfshirë ruajtjen e kockave dhe të dhëmbëve Ndihmon në çlirimin e energjise dhe reduktimin e lodhjes Kontribuon ne funksionimin normal te sistemit nervor dhe te muskujve Ndihmon ne funksionin normal psikologjik Perdorimi: 2 tableta/dite

Ultra Ginko & Ginseng60 tableta

Secila tabletë përmban 800 mg ekstrakt Ginko Biloba dhe ekuivalenten e 400 mg ekstrakt nga Ginsengu Siberian Ginko Biloba ndihmon në performancën mendore dhe funksionet konjitive Ginsengu Siberian ndihmon performancën mendore dhe funksionet konjitive si dhe përmirëson sistemin imunitar Përdorimi: 1-2 tableta/ditë

Ultra Folic Acid*60 tableta

Formuluar me 400µg acid folik, balancuar me kujdes me 5µg vitamin B12 Acidi folik është i rëndësishëm si përpara edhe gjatë shtatëzanisë Folati dhe vitamina B12 janë të rëndësishme për mirëfunksionimin e sistemit imunitar Vitamina B12 kontrbuon në çlirimin normal të energjisë dhe largimin e lodhjes Përdorimi: 1 tabletë/ditë

Ultra Co-Q1060 tableta

Secila tabletë Ultra Co-Q10 siguron 5 mg Co-Q10 të një cilësie të lartë Co-Q10 është një molekule natyrale e gjendur në pothuajse çdo qelizë dhe është një nga suplementet nutricionale më të perdorur. Përdorimi: 1-2 tableta/ditë

Ultra Vitamin D 1000 UI *98 tableta

Ruan në gjëndje normale kockat dhe dhëmbët Ndihmon në përthithjen dhe përdorimin e kalciumit dhe fosforit Ndihmon në mirëfunksionimin e muskujve Ruan nivelin e kalciumit në gjak Përforcon sistemin imunitar Ndihmon procesin e ndarjes qelizore Përdorimi: 1 tabletë/ditë

Ultra red krill oil 30 kapsula

Burim superior i Omega-3, me standartet më të larta të cilësisë, pastërtisë dhe efektivitetit. Vaji i krustaceve është më i përdorshëm nga trupi ynë se vaji i peshkut Burim i EPA dhe DHA EPA dhe DHA luajnë rol në mirëfunksionimin e zemrës DHA ndihmon në ruajtjen e shikimit dhe në...

Ultra Cranberry 30 tableta

Boronica përmban nivele të larta të proantocianideve të cilat: Janë antioksidantë të fuqishëm Forcojnë kapilart e gjakut Ngadalësojnë retinopatinë diabetike Luftojnë infeksionet Përdorimi: 1-2 tableta/ditë